0
0
16 декабря, 14:12
Державна фіскальна служба України

В Борисполі українець приховав у шкарпетках 182 тис євро

Через митний кордон України у пункті пропуску "Бориспіль" українець намагався вивезти до Італії 182 тисячі євро. Для проходження митного контролю він самостійно обрав спрощену систему - "зелений коридор", де передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 тис євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та дозвільних банківських документів пасажир не надав, до моменту перетину ним "білої лінії" до інспектора митниці не звертався.

Після перетину пасажиром "білої лінії", що позначає закінчення зони спрощеного митного контролю "зелений коридор", митники Київської митниці #ДФС поцікавилися у громадянина щодо наявності товарів, які підлягають декларуванню, на що пасажир відповів, що немає таких. Потім було задано уточнювальне запитання щодо наявності в нього готівки, на що він відповів, що має 8 тис Євро.

Після цього пасажира було запрошено до службового приміщення та запропоновано пред'явити всі готівкові кошти. Вже там виявилося, що у різних відділеннях гаманця, який пасажир тримав у руках, знаходилося 8 870 євро, 673 доларів США та 2 650 гривень.

Під час здійснення митного контролю пасажира було неодноразово попереджено про відповідальність в разі виявлення порушення митних правил. Митниками в ручній поклажі громадянина було додатково виявлено 182 тис євро, а саме: 60 тис євро були згорнуті в трубочку та приховані всередині чоловічої шкарпетки. Так само приховані 60 тис євро були поміщені в іншу шкарпетку, а ще 62 тис євро знаходилися вже у третій шкарпетці. У свою чергу шкарпетки з грошима були в двох кросівках, загорнутих в поліетиленовий пакет, які знаходилися у валізі (ручній поклажі) пасажира під його особистими речами.

Зазначена готівка переміщувалась з приховуванням від митного контролю, а саме способом, що утруднює виявлення.

З виявленої суми пасажиру було пропущено 8 870 євро, 673 доларів США та 2 650 гривень. За протоколом про порушення митних правил вилучено 182 тис євро.

Валюту вилучено до винесення судом рішення у справі.

Загалом з початку року працівниками Київська міська митниця ДФС вилучено валюту, що незаконно переміщувалася громадянами через митний кордон України, на загальну суму близько 60 млн грн.

Оригинал
Твитнуть
Поделиться
Поделиться