0
0
4 октября, 14:10
Віктор Балога

Прочитав новину, що промисловці Чехії вимагають від свого уряду терміново створити умови для працевлаштування не менше 100 тисяч українців, які б заповнили робітничі вакансії. Бо чеська економіка росте, але через брак робочих рук, не настільки швидко, як могла би.

Як думаєте – українці поїдуть працювати в європейську державу по трудовій угоді, з медичним страхуванням, зарплатою у валюті і перспективою залишитися там? Навіть не сумнівайтеся.

Хочу нагадати, що перед цим поляки заявили, що так само планують залучити на роботу від 1 до 2 мільйонів українців.

А тепер давайте рахувати. Згідно даних Держстату, в реальному секторі економіки працює трохи більше 6 мільйонів людей. Приблизно третина – це робочі спеціальності. Як думаєте, що буде з українською економікою, якщо ми їх втратимо, а їм на заміну не буде кому прийти? Бо по-перше молодь тікає з України ще на стадії навчання в університеті, а по-друге, влада не фінансує професійно-технічну освіту, без якої у нас не буде кому ні плитку покласти, ні проводку протягнути. В принципі, і зараз особливо немає кому це робити. А через рік-два наші сусіди заберуть усіх, хто може робити щось своїми руками.

Замість того, влада турбується про суддів і прокурорів. А люди, які хочуть нормально жити і чесно заробляти, змушені тікати від цієї влади за кордон. В результаті, українцю раді в Польщі, Чехій, в Канаді, але не в Україні. Цікаво лише одне – це крайня форма байдужості влади до власного народу, чи свідома політика?

Оригинал
Твитнуть
Поделиться
Поделиться