0
0
16 декабря, 14:12
Міністерство культури України

Генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська поділилася своїми планами стосовно експонатів виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» після їх повернення в Україну

«Усі ті роки, доки тривав судовий процес колектив музею розмірковував як вчинити з експонатами і де їх розмістити, коли вони повернуться до нас з Амстердаму. Тепер ми вже знаємо, що приблизно через рік, як стверджують представники Міністерства юстиції, ці експонати мають бути в Україні. Є ідея, і це вже мета і Міністерства культури, і нашого музею, як зберігача, всю цю виставку показати тепер в Україні, в нашому музеї. На нашу думку, буде абсолютно чесно і справедливо, якщо наші співвітчизники та іноземні туристи зможуть побачити в Національному музеї історії України ту ж експозицію, яка демонструвалась в Рейнському Крайовому музеї міста Бонн (м. Бонн, Німеччина) та Музеї Алларда Пірсона (м. Амстердам, Нідерланди). Тепер у нас є бажання представити її цілісно уже на батьківщині», - розповіла Тетяна Сосновська.

«Сьогодні вас запросили до нашого філіалу, до Музею історичних коштовностей України, адже саме з експозиції цього музею було представлено 21 предмет на виставці в Амстердамі. І на наше щастя, вони вчасно, два роки тому, повернулися на свої місця. Ми очікуємо через рік отримати всі музейні експонати цієї виставки, оглянути їх, і якщо якісь з них потребуватимуть реставрації – то і в нас є гарні реставратори, і в Національному науково-дослідному реставраційному центрі України», - додала вона.

#mincult_news #мінкульт_новини #НМІУ

Оригинал
Твитнуть
Поделиться
Поделиться