102
1
31 марта, 14:03
Ирина Суслова
Member of Parliament в Верховная рада Украины

Щойно у першому читанні Верховна Рада підтримала законопроект №3868 «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об'єктів інфраструктури» http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58020.

Цей проект є суто лобістським, адже створює сприятливі умови для металургійних гігантів Пінчука та Ахметова, при цьому придушуючи малих виробників. І це уже не перша спроба проштовхнути подібні норми.

Під соусом лібералізації зовнішньоекономічної діяльності та потреб оборонки, нам пропонується підвищення ставки вивізного мита на цю продукцію до 35 євро за 1 тонну задля зменшення її експорту та, відповідно, подолання дефіциту, шляхом збільшення пропозиції, на внутрішньому ринку.

У лютому цього року Українська асоціація експортерів металобрухту звернулась до голови профільного Комітету ВР із вимогою НЕ підтримувати даний законопроект, наголошуючи на його економічній необґрунтованості. Адже на внутрішньому ринку відсутній дефіцит брухту чорних металів!

А тим часом, замість розширення українського експорту і вливання валюти в економіку України, ми продовжуємо просити кредити у наших західних партнерів.

Особисто я не підтримую такі законопроекти, тому голосувала ПРОТИ.

Офіційний портал Верховної Ради України Оригинал
Твитнуть
Поделиться
Поделиться